محل تبلیغات شما

آیت الله حاج شیخ عبدالكریم یزدى حائرى اعلى الله مقامه مؤسس حوزه علمیه قم مى فرمود:در اوقاتى كه در سامراء مشغول تحصیل علوم دینى بودم ، در سامراء بیمارى وبا و طاعونى شایع شد، و همه روزه عده اى مى مردند، روزى در منزل استادم مرحوم سید محمد فشاركى اعلى الله مقامه بودم ، جمعى از اهل علم نیز حضور داشتند، ناگاه مرحوم آقا میرزا محمد تقى شیرازى رحمة الله علیه كه در مقام علمى مانند مرحوم فشاركى بود، تشریف آوردند و صحبت از بیمارى وبا و شیوع آن شد.
مرحوم میرزا فرمود: اگر من حكمى بكنم آیا لازم است انجام شود؟ همه اهل مجلس تصدیق كردند كه آرى

وبلاگ روایت عاشورا - Www.Ashooraeyan.MihanBlog.Com

ایشان فرمود: من حكم مى كنم كه شیعیان ساكن سامراء از امروز تا ده روز مشغول زیارت عاشورا شوند و ثواب آن را هدیه روح شریف نرجس خاتون والده ماجده حضرت حجة ابن الحسن صلوات الله علیه و على آبائه نمایند، تا این بلا از آنان دور شود.
اهل مجلس این حكم را به تمام شیعیان سامراء رساندند و همه مشغول زیارت عاشورا شدند، از فراد تلف شدن شیعیان متوقف شد و از میان شیعیان كسى نمى مرد، ولى همه روز عده اى از اهل سنت مى مردند، و این مطلب بر همه آشكار شد، برخى از اهل سنت از شیعیانى كه با آنها آشنا بودند مى پرسیدند، چرا از شما شیعیان كسى تلف نمى شود؟ آنها مى گفتند: ما زیارت عاشورا مى خوانیم ، آنها هم مشغول خواندن زیارت عاشورا شدند و بلا از آنها هم برطرف گردید،
این جریان را شهید بزرگوار آیت الله دستغیب از علامه بزرگوار حضرت آقاى شیخ حسن فرید گلپایگانى از علماى طراز اول تهران نقل نموده اند.

منبع: كتاب اسرار عاشورا جلد دوم

امام حسین (ع) در بیان دکتر شریعتی

بهترین هزینه طراحی سایت و سئو سایت

نقش اسیران كربلا در معمارى فرهنگ عاشورا

مى ,عاشورا ,الله ,كه ,زیارت ,اهل ,زیارت عاشورا ,از اهل ,بیمارى وبا ,بودم ، ,وبا و ,مشغول زیارت عاشورا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

- .•°¤*.•°¤*(شـــهــر خـــیـــالــــی مــــن)*¤°•.*¤°•. - nensquconswe گیز کورپوسی(پل دختر ) میانه samapercand sepfifthpera sixftensure دانلود رایگان فیلم من و شارمین خبرگزار ورزشی posttarliocon Melinda's notes